Strona Główna * Panel poczty * Kontakty * Plan lekcji 18 Październik 2018, 04:34  
Menu

sobek_1 Szkoła
Patron
Symbole
Oferta
Historia szkoły
Certyfikaty
Orlik 2012
Galeria

sobek_1 Oddział Przedszkolny
Oddział przedszkolny 3,4,5-latków
Oddział przedszkolny 5,6-latków "0"
Koncepcja pracy oddziału przedszkolnego
Przedszkolny Oddział Specjalny

sobek_1 Praca szkoły
Dyrekcja
Sekretariat
Administracja
Gabinet medyczny
Autobusy
Basen
Rejon szkoły
Kontakt

sobek_1 Uczniowie
null.gif sobek1 Sześciolatek w szkole
Dojrzałość szkolna
Integracja
Nasze klasy
Parlament Uczniowski
Szkolny Klub Wolontariatu
Zajęcia dodatkowe
Konkursy
Absolwenci
Absolwent roku
Egzamin ósmoklasisty

sobek_1 Nauczyciele
Rada Pedagogiczna
Wychowawcy klas
Pedagog
Psycholog
Logopeda
Gimnastyka korekcyjna
Reedukator
Rehabilitacja
Sala doświadczania świata
Świetlica I-IV
Świetlica V-VII
Biblioteka i ICIM
Administrator strony

sobek_1 Rodzice
Zebrania
Rada Rodziców
AUTYZM
news.gif sobek1 REFORMA EDUKACJI

sobek_1 Wskazówki
Integracja sensoryczna
Pierwsza pomoc przedmedyczna
Dopalacze
Bezpieczeństwo
Grypa A(H1N1)
ZDROWE ŻYWIENIE

sobek_1 Dokumenty
Statut szkoły
Przedmiotowe zasady oceniania
Program wychowawczo-profilaktyczny szkoły
Koncepcja pracy szkoły
Wewnątrzszkolny program doradztwa zawodowego
Szkolny zestaw programów nauczania
Szkolny zestaw podręczników
Innowacje
Prawa i obowiązki ucznia
Szkoła bez przemocy
Procedura odbioru dzieci
Dokumenty do pobrania

sobek_1 Informacje
Klauzula informacyjna (RODO)
Kalendarz roku szkolnego
Plan pracy szkoły
null.gif sobek1 Plan lekcji
Podręczniki
Ważne daty
Dzwonki
Linki
Pliki do pobrania

Certyfikaty

SZKOŁA W RUCHU
SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW
Dzwonki
    1. 8.00 - 8.45
    2. 8.55 - 9.40
    3. 9.50 - 10.35
    4. 10.45 - 11.30
    5. 11.50 - 12.35
    6. 12.50 - 13.35
    7. 13.45 - 14.30
    8. 14.40 - 15.25
Dyrektor Naszej Szkoły udzieliła wywiadu uczniom klasy II a - 2014
Wydarzenia
Dyrektor Naszej Szkoły udzieliła wywiadu uczniom klasy II a - 2014

Od 1 września 2014 r. stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu sprawuje mgr Agnieszka Grzegorczyk-Maziarz. 25 listopada 2014 r. Dyrektor Naszej Szkoły Pani Agnieszka Grzegorczyk –Maziarz przyjęła zaproszenie uczniów klasy II a, którzy przeprowadzili z Panią Dyrektor wywiad. Dzieci zadały wiele ciekawych pytań, do których przygotowały się bardzo rzetelnie. Uczniom klasy II a udało się przeprowadzić bardzo interesującą rozmowę, która przyczyniła się do bliższego poznania „nowej” Pani Dyrektor.

Dlaczego chciała Pani zostać naszej dyrektorem szkoły?
Bardzo lubię dzieci i pomyślałam sobie, że miło byłoby przebywać w takim miejscu, w którym jest dużo uśmiechniętych buziek. A że akurat takie buźki są w Szkole Podstawowej nr 5, to stwierdziłam, że będzie mi tutaj z wami najprzyjemniej.

Jaką szkołę trzeba skończyć, aby zostać dyrektorem tak jak Pani?
Trzeba się dużo uczyć. Najpierw trzeba skończyć szkołę podstawową, aby dojść do gimnazjum. W gimnazjum trzeba się uczyć trzy lata. Po gimnazjum uczniowie zastanawiają się, co robić dalej i wybierają odpowiednie liceum. Tam uczyć się należy trzy lata, a po liceum idzie się na studia. Należy wybrać takie, które dadzą kwalifikacje do pracy z dziećmi lub młodzieżą. Później trzeba jeszcze ukończyć studia podyplomowe - Zarządzanie w oświacie. Są to studia, które uprawniają do tego, żeby zostać dyrektorem szkoły. To jeszcze nie koniec. Przychodzi taki dzień, kiedy Prezydent Miasta ogłasza konkurs na dyrektora szkoły. Trzeba wziąć w nim udział wraz z innymi kandydatami. Wygrywa ta osoba, która ma najciekawszy pomysł na prowadzenie szkoły. Tak też się stało w tym roku, w kwietniu. Wygrałam konkurs i od 1 września 2014 roku jestem dyrektorem w naszej szkole.

Czy ma Pani dzieci?
Mam syna, który ma pięć lat. Ma takie niezwykłe imię - Milan. Imię dziecka jest bardzo ważne, bo zostaje z nim przez całe życie. Milan to stare słowiańskie imię i oznacza bardzo miły. I rzeczywiście, kiedy się urodził, to imię bardzo do niego pasowało, miał bardzo miłe, łagodne spojrzenie.

Co lubi Pani robić, kiedy ma Pani wolny czas?
Czasu wolnego mam bardzo niewiele. Kiedy uda mi się go wygospodarować, to bardzo lubię bawić się z moim synkiem. Bawimy się w różne zabawy: budujemy sobie wigwamy z koców, chowamy się pod kołdrą, budujemy miasta z klocków. W czasie wakacji lubimy wyjeżdżać w góry, nad jezioro pod namiot. Pływamy pontonem. Lubię też przebywać w muzeum, które znajduje się pod kołobrzeskim Ratuszem. Z wykształcenia jestem polonistką, dlatego też uwielbiam czytać książki, zarówno te dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Jakie jest Pani największe marzenie?
Moim największym marzeniem jest, aby wszystkie dzieci były uśmiechnięte i szczęśliwe. A kiedy będą dorosłe, by mogły spojrzeć w lustro i powiedzieć „jestem szczęśliwym człowiekiem”. Przecież najważniejsze w życiu jest szczęście.

Czy uprawia Pani jakiś sport?
Szybko biegam po szkole. Jest to mój sport codzienny. Chyba mam to w genach, bo moja mama, babcia i prababcia również szybko biegały. Oprócz tego lubię pływać, szczególnie w basenie, w ciepłej wodzie, bo jestem „zmarzluchem”. Czasami z moim synem uprawiamy też szermierkę domową. Moim sposobem na rozładowanie emocji jest worek treningowy i kiedy jestem zdenerwowana korzystam z niego. Polecam wszystkim ten rodzaj radzenia sobie z emocjami.

Czy zna Pani języki obce?
Bardzo dobrze znam język rosyjski. Troszeczkę znam angielski i niemiecki. Dobrze znam łacinę. Jest to taki stary język, którym dzisiaj niewiele osób się już posługuje. Całe życie marzyłam, żeby nauczyć się języka włoskiego. Kiedy przejdę na emeryturę i będę miała dużo wolnego czasu, na pewno się go nauczę.

Czy umie Pani grać na jakimś instrumencie muzycznym?
Tak. Moi rodzice przykładali bardzo dużą uwagę, do tego aby zapełnić mi czas. Będąc w waszym wieku chodziłam do szkoły muzycznej. Grałam na fortepianie, flecie prostym i na gitarze. Wiele lat już nie gram. Gram tylko w domowym zaciszu, podczas wspólnego kolędowania i rodzinnych uroczystości.

Jakie ma Pani hobby?
Moje hobby jest trochę nietypowe. Zbieram bardzo stare filiżanki. Niektóre mają trzysta, czterysta lat. Patrząc z zewnątrz nie da się rozpoznać tego, ile lat ma taka filiżanka. Dopiero przyglądając się jej od spodu, znajdujemy tzw. „puncę”. Punca są to takie napisy, które informują nas o tym, kto tę filiżankę wykonał, kiedy, skąd pochodzi i z czego jest zrobiona. To taki szyfr i trzeba się na tym trochę znać, by go odszyfrować. Taka punca znajduje się również na spodeczku. Mam tych filiżanek bardzo dużo i przechowuję je w gablotkach. Lubię stare przedmioty i jest to moja największa pasja.

Jaki jest Pani ulubiony kolor?
Właściwie lubię wszystkie kolory, ale najbliższy jest mi kolor niebieski. Jest to kolor oczu mojego synka - Milana.

Jaki jest Pani ulubiony owoc?
Mój ulubiony owoc to jabłko. W sadzie mam jabłonkę, która rodzi najlepsze jabłka na świecie. Sama ją posadziłam.

Czy umie Pani gotować?
Powiem nieskromnie, że świetnie gotuję. Umiem nawet zrobić pizzę, ale taką zdrową, bo lubię wszystko to, co jest zdrowe i ekologiczne. Od dzieciństwa bardzo lubię zupę jagodowo-truskawkową. Jest ona znakomita z makaronem, robionym kiedyś przez moją babcię a dzisiaj przeze mnie. Moim ulubionym drugim daniem jest tradycyjnie: kotlet mielony i frytki zrobione z prawdziwych ziemniaków, do tego suróweczka ze świeżych warzyw.

Co najbardziej podoba się Pani w naszej szkole?
Wy najbardziej mi się podobacie. Cieszę się, że jesteście takie radosne i uśmiechnięte. Kiedy przechodzę szkolnym korytarzem i widzę smutną buźkę, zawsze pytam „co się stało?”. Bo przecież my, dorośli jesteśmy tutaj dla was. Czuwamy nad waszym bezpieczeństwem i rozwojem. Uważam, że etap dzieciństwa jest najważniejszy w całym życiu każdego człowieka.

Jaką była Pani dziewczynką, kiedy miała Pani osiem lat tak jak my teraz?
Spędzałam dużo czasu na świeżym powietrzu. Za moich czasów nie było komputerów w domach, nie oglądałam też telewizji. Bawiłam się na podwórku, skakałam w gumę, na skakance. Bawiliśmy się w podchody. Przebywałam wśród rówieśników i bardzo to lubiłam. Oprócz tego chodziłam do szkoły muzycznej i dużo czasu poświęcałam na ćwiczenie gam i utworów na popisy muzyczne.

Prosimy dokończyć zdanie: „Lubię uczniów, którzy…”
Lubię uczniów, którzy są zadowoleni, uśmiechnięci, szczęśliwi. Wszystkich uczniów bardzo lubię i cieszę się, że tu jestem. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w najważniejszym etapie waszego życia.

Dziękujemy bardzo, że przyjęła Pani nasze zaproszenie i odpowiedziała Pani na nasze pytania.

Wywiadu udzieliła: Pani Agnieszka Grzegorczyk-Maziarz - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu.

Pytania zadali i wysłuchali: uczniowie klasy II a.Notatka: p. A. Markiewicz-Małek i p. E. Kociela (nauczyciele w klasie II a)


Archiwum newsów


[ powrót - poprzednia strona ]

BIP
FACEBOOK
DZIENNIK

Dziennik elektroniczny:

Logowanie do dziennika

Poradniki

CYBERNAUCI
SPONSORZY
Telefon zaufania
Pajacyk
Bezpieczny internet


Informacje

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Urząd Miasta Kołobrzeg

Urząd Gminy Kołobrzeg

Miejska Biblioteka Publiczna

Regionalne Centrum Kultury

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Losowa Fotka
zdj_23.jpg
zdj_23.jpg
PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE gr.0a - 2012
Pogoda

Pogoda dla Kołobrzegu
według onet.pl