Strona Główna * Panel poczty * Kontakty * Plan lekcji 20 Listopad 2017, 07:06

BOOKCROSSING - PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ – 2017

BOOKCROSSING - PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ – 2017

Drodzy uczniowie zapraszamy Was do uczestnictwa w szkolnej akcji "BOOKCROSSING", która ma sprawić, że będziemy mieli większy dostęp do książek i będziemy więcej czytać.
CO TO JEST BOOKCROSSING?
"Bookcrossing to darmowa wymiana książek między nieznającymi się czytelnikami, którzy zostawiają swoje i zabierają w zamian za nie inne książki w specjalnie do tego celu wyznaczonych miejscach publicznych"
Źródło: dobryslownik.pl

Bookcrossing to wymiana książek, książko-krążenie, książka w podróży. Bookcrosserzy, tłumaczą swoją ideę tym, że książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane.

JAK TO DZIAŁA?
1. Przynieś książkę do szkoły, którą przeczytałeś i nie jest już Ci potrzebna. Upewnij się i zapytaj rodzica czy książkę możesz przekazać szkole na cele akcji. Zostaw ją w holu szkoły na regale z napisem "BOOKCROSSING" aby inni uczniowie mogli ją wziąć do domu i przeczytać. Im więcej uczniów przyniesie do szkoły niepotrzebne im książki, tym bogatsza stworzy się wspólna biblioteczka.
2. Sam możesz wybrać sobie książkę z regału, którą zostawili inni i zabrać do domu w celu przeczytania.
3. Po przeczytaniu wybranej książki przynieś ją ponowie, odłóż na regał i wybierz kolejną itd.
4. Możesz podzielić się z innymi swoimi wrażeniami z przeczytanej książki dokonując wpisu w bibliotece szkolnej w zeszycie "Bookcrossing - lubię czytać".
5. Wasze najciekawsze komentarze będą zamieszczane na stronie internetowej szkoły w zakładce "Bookcrossing - lubię czytać", a ich autorzy otrzymają nagrody niespodzianki.

Życzymy przyjemnej lektury

W naszej szkole kontynuujemy akcję Bookcrossing „Podziel się książką”. Jesteśmy szkołą propagującą czytelnictwo wśród dzieci i ich rodziców. Nasze bookcrosingowe półki są jedną z form tych działań. Książka jest jednym z najważniejszych środków w dziedzinie przekazywania wiedzy, poszerza horyzonty, rozwija wyobraźnię, uczy, bawi i wzrusza. Czytanie książek to również jeden z najlepszych sposobów relaksu Zachęcamy do korzystania z naszej półki zarówno dzieci jak i dorosłych.

Półki z książkami znajdują się w dwóch holach szkoły osobno dla uczniów klas młodszych i starszych. Bookcrossing jest ogólnoświatową formą ruchomej biblioteki, mającą na celu popularyzację czytelnictwa. Na Bookcrossing inaczej mówimy krążąca książka lub książka w podróży. Każdy może wziąć wybraną książkę, a w jej miejsce zostawić inną – przyniesioną z domu. Książkę należy przeczytać, a następnie z powrotem uwolnić (przekazać dalej) do obiegu. Na naszych półkach zauważa się „wędrowanie książek”. Zmieniają się tytuły i autorzy. Uczniowie chętnie sięgają po książki na półkach i uwalniają swoje już przeczytane. Dziękujemy wychowawcom, i rodzicom za wspieranie akcji i przekazywanie na ten cel książek oraz wszystkim korzystającym uczniom, którzy również uwalniają swoje książki.
Koordynator akcji: Jolanta Gruszczyńska

Notatka: p. J. Gruszczyńska