Strona Główna * Panel poczty * Kontakty * Plan lekcji 19 Listopad 2017, 13:33

VIII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego - 2012
VIII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego - 2012

Dnia 26.04.2012r w naszej szkole już po raz ósmy odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla szkół podstawowych – 8th English Race. Do konkursu zgłosiło się 10 szkół z powiatu kołobrzeskiego, czyli uczniowie kołobrzeskich podstawówek oraz szkół z Podczela, Siemyśla, Wrzosowa, Dygowa, Dźwirzyna i Drzonowa. Celem tych corocznych spotkań jest nie tylko sprawdzian z wiedzy językowej, ale również upowszechnianie języka angielskiego wśród uczniów, motywowanie ich do samodzielnego doskonalenia umiejętności językowych. Jest to także miła okazja do spotkań uczniów i nauczycieli z różnych szkół, dzielenia się doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi edukacji językowej.

W tegorocznych zmaganiach uczestnicy mieli do rozwiązania pięć zadań, które sprawdzały ich wiedzę gramatyczną, umiejętności komunikacyjne, czytanie ze zrozumieniem i wiadomości o kulturze krajów anglojęzycznych. Na rozwiązanie testu przewidziano 60 min.

Najlepiej uczniowie poradzili sobie z zadaniem sprawdzającym umiejętność komunikacji, w którym należało dopasować właściwą reakcję do danej sytuacji. Nieco problemów sprawiły jak zwykle zadania gramatyczne, ale i tak większość uczestników prezentowała dość wysoki poziom językowy.

Najlepsza okazała się uczennica ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Kołobrzegu – Dominika Świnin, II miejsce zajęła Michalina Szafer ze Szkoły Podstawowej w Dźwirzynie, a trzecia była Zuzanna Kubiak – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Kołobrzegu.

W klasyfikacji szkół I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 4 w Kołobrzegu, II – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Kołobrzegu, a trzecia była Szkoła Podstawowa Nr 5 w Kołobrzegu. Kolejne szkoły różniły już naprawdę niewielkie ilości punktów.

Patronat honorowy nad konkursem sprawował Prezydent Miasta Kołobrzeg, Starosta Powiatu Kołobrzeskiego, wójtowie gmin: Kołobrzeg, Siemyśl, Dygowo. Oni również byli głównymi fundatorami nagród dla zwycięzców i symbolicznych upominków dla wszystkich uczestników. W organizacji konkursu pomogły także wydawnictwa : Oxford University Press i Pearson Longman, dzięki którym dzieci otrzymały literaturę anglojęzyczną. Patronat medialny objęła Gazeta Kołobrzeska i Telewizja Kablowa Kołobrzeg. Fundatorem słodkiego poczęstunku dla uczestników była pani dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5 - Hanna Rydzkowska – Fortuna.

Wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego przedsięwzięcia i tym, którzy zaszczycili nas swoją obecnością składamy gorące podziękowania, a zwycięzcom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy sukcesu. Mamy nadzieje na kolejne miłe spotkanie w następnym roku.

Organizatorzy – nauczyciele jezyka angielskiego: p.Adriana Walerianczyk i p.Paweł Krejer.

więcej zdjęć

zdj_57.JPG