Nasi uczniowie zdążyli przed powodzią - 2016
Dodane przez admin dnia 19 czerwiec 2016


Nasi uczniowie zdążyli przed powodzią - 2016

14 czerwca 2016 na terenie poligonu 5 Pułku Inżynieryjnego w Szczecinie odbył się finał VIII edycji konkursu „Zdążyć przed powodzią”. Konkurs ten organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w porozumieniu z Kuratorium Oświaty w Szczecinie.


Rozszerzona zawartość newsa


Nasi uczniowie zdążyli przed powodzią - 2016

14 czerwca 2016 na terenie poligonu 5 Pułku Inżynieryjnego w Szczecinie odbył się finał VIII edycji konkursu „Zdążyć przed powodzią”. Konkurs ten organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w porozumieniu z Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Do konkursu zakwalifikowało się 17 drużyn z całego województwa, w tym drużyna z naszej szkoły.
Sześciu uczniów - Banaś Filip, Hoffmann Kacper, Hołubicka Maria, Kaczmarek Klaudia, Kostrubiec Sebastian i Szymańska Wiktoria zmagało się w siedmiu różnych konkurencjach związanych z tematyką powodziową. Musieli oni m. in. zbudować wał przeciwpowodziowy z worków z piaskiem, wykazać się znajomością wiązania węzłów ratowniczych oraz ułożyć rodzinny planu powodziowy.
Uczestnicy konkursu zapoznali się także z zadaniami wykonywanymi przez Wojska Inżynieryjne, historią pułku, sprzętem inżynieryjnym znajdującym się na wyposażeniu pułku oraz żołnierza sapera. Impreza ta nie tylko pogłębiła wiedzę uczniów na temat powodzi ale dostarczyła także wiele dobrej zabawy.
Uczniowie otrzymali nagrody w postaci Power Banków.

więcej zdjęćNotatka: p. Joanna Zosik