REKORDOWY XIII POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO – ENGLISH RACE 2017
Dodane przez admin dnia 14 maj 2017


REKORDOWY XIII POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO – ENGLISH RACE 2017

Dnia 9 maja w naszej szkole odbył się XIII POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO – ENGLISH RACE 2017. Była to wyjątkowa impreza nie tylko ze względu na ,,trzynastkę” z przodu, ale przede wszystkim z powodu rekordowej liczby uczestników. Do konkursu zgłosiło się bowiem aż 14 reprezentacji szkół podstawowych z powiatu kołobrzeskiego.


Rozszerzona zawartość newsa


REKORDOWY XIII POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO – ENGLISH RACE 2017

Dnia 9 maja w naszej szkole odbył się XIII POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO – ENGLISH RACE 2017. Była to wyjątkowa impreza nie tylko ze względu na ,,trzynastkę” z przodu, ale przede wszystkim z powodu rekordowej liczby uczestników. Do konkursu zgłosiło się bowiem aż 14 reprezentacji szkół podstawowych z powiatu kołobrzeskiego. Po raz pierwszy przyjechali do nas uczniowie z Robunia, Wrzosowa, Dygowa i Gościna. Nasze wydarzenie corocznie obejmują swoim patronatem: Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Starosta Powiatu Kołobrzeskiego, Prezydent Miasta Kołobrzeg oraz wójtowie gmin: Kołobrzeg, Ustronie Morskie i Gościno. Oni też byli głównymi sponsorami nagród dla językowych prymusów.

Celem naszych corocznych spotkań jest przede wszystkim upowszechnianie języka angielskiego i kultury krajów anglojęzycznych, ale też motywowanie uczniów do rozwijania swoich umiejętności językowych. Jest to także okazja do koleżeńskich spotkań rówieśników i nauczycieli z różnych szkół.

Uczestnicy konkursu zmagali się ze sobą w dwojaki sposób – etap pierwszy obejmował test, który uczniowie rozwiązywali samodzielnie, natomiast w drugiej części mogli zespołowo zmagać się z innymi szkołami. Po pierwszej rundzie okazało się, że w czołówce mamy uczniów z taką samą ilością punktów. Tak więc I miejsce zajęli: Gabriela Rutkowska ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Kołobrzegu i Maksym Celiński z Prywatnej Szkoły Podstawowej ‘’ Morska Kraina”, na II miejscu znaleźli się : Jan Mężyński ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu i Michał Tarach ze Szkoły Podstawowej w Gościnie, natomiast dyplom i nagrody za III miejsce odebrał Oliwier Maciążek ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu.

Po zespołowej części konkursu wyłoniono trzy najlepsze szkoły w naszym powiecie. Puchar za I miejsce otrzymała Szkoła Podstawowa nr 4 w Kołobrzegu, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 8, a III miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 6 . Należy zaznaczyć, że z minimalnie mniejszą ilością punktów zaraz za podium uplasowała się drużyna Gospodarzy ( Szkoła Podstawowa nr 5) oraz Morska Kraina. Wszystkie nagrody wraz z gratulacjami trafiły do zwycięzców z rąk pani wicestarosty Heleny Rudzis – Gruchała i pani dyrektor SP5 Agnieszki Grzegorczyk Maziarz. Symboliczne upominki dla uczestników konkursu ufundowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 5 , Wydawnictwo Oxford University Press oraz kołobrzeskie kawiarnie: ‘’Fantazja’’ i ‘’Mikado’’. Wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tego przedsięwzięcia i tym, którzy zaszczycili nas swoją obecnością składamy serdeczne podziękowania , a zwycięzcom i ich opiekunom gratulujemy sukcesów. Kolejne spotkanie już za rok – zapraszamy.

Nauczyciele języka angielskiego w SP 5

więcej zdjęć
Notatka: p. Adrianna Waleriańczyk