WYPRAWA DO „PIERNIKOWA” - 2017
Dodane przez admin dnia 18 grudzień 2017


WYPRAWA DO „PIERNIKOWA” - 2017

8.12.17 NOTATKA Z WYPRAWY DO „PIERNIKOWA” - relacjonuje Aleksander Olczyk - młody dziennikarz.


Rozszerzona zawartość newsa


WYPRAWA DO „PIERNIKOWA” - 2017

8.12.17 NOTATKA Z WYPRAWY DO „PIERNIKOWA” - relacjonuje Aleksander Olczyk - młody dziennikarz
W piątek wybraliśmy się z klasą II D i III c na wycieczkę do Mielna, gdzie w manufakturze pierników spotkaliśmy Panią Olę, której pasją są pierniki.
Wzięliśmy udział w warsztatach, na których nie tylko poznaliśmy historię pierników, ale mogliśmy poczuć się jak prawdziwi mistrzowie cukiernictwa.
Każdy z nas po otrzymaniu fachowej wiedzy na temat ciasta, przystąpił do tworzenia własnego dzieła.
Muszę przyznać , że nasze dzieła , były równie piękne jak prace mistrzyni „piernikowego fachu”. A przede wszystkim były tak piękne, pyszne i pachnące, że wszyscy mieli problem , aby ich wcześniej nie zjeść.
Z tego co się dowiedzieliśmy i przywieźliśmy do domu, wyciągnąłem wniosek: chodzi o to, żeby się dobrze bawić a przy okazji nauczyć się czegoś.

Notatka: Aleksander Olczyk, Krzyś Zwoliński - uczniowie klasy III c

RELACJA Z WYPRAWY DO „PIERNICZKOWA”, koło Mielna - relacjonują Aleksander Olczyk, Krzyś Zwoliński- młodzi dziennikarze

Mielno znajduje się na Wybrzeżu Słowińskim, nad Morzem Bałtyckim, a także nad zachodnim brzegiem jeziora Jamno. Północna część miasta leży na mierzei między jeziorem Jamno a Morzem Batyckim. Mierzeję przecina kanał Jamieński Nurt, który stanowi także granicę miasta.
Zabytki Mielna: Kościół pw. Przemienienia pańskiego z XV wieku, , Willa z początku XX wieku – budynek szachulcowy, Park dworski z przełomu XVIII/XIX, Latarnia Morska w Gąskach kolo Mielna, Pomnik Syrenki z tarczą i mieczem , wykonany z metalizowanego betonu

Notatka: Aleksander Olczyk lat 8, Krzysztof Zwoliński lat 9Notatka: p. Anna Olejnik