KLASY I A, I B I IC NA WARSZTATACH WYPIEKANIA PIERNIKÓW – 2017
Dodane przez admin dnia 30 grudzień 2017


KLASY I A, I B I IC NA WARSZTATACH WYPIEKANIA PIERNIKÓW – 2017

Któż z nas nie lubi zapachu pieczonych ciasteczek, a tym bardziej pierniczków, które kojarzą się ze Świętami Bożego Narodzenia? 12.grudnia, wszystkie klasy pierwsze wraz z paniami, wybrały się do Gospodarstwa Agroturystycznego „Nadmorskie Zacisze”.


Rozszerzona zawartość newsa


KLASY I A, I B I IC NA WARSZTATACH WYPIEKANIA PIERNIKÓW – 2017

Któż z nas nie lubi zapachu pieczonych ciasteczek, a tym bardziej pierniczków, które kojarzą się ze Świętami Bożego Narodzenia? 12.grudnia, wszystkie klasy pierwsze wraz z paniami, wybrały się do Gospodarstwa Agroturystycznego „Nadmorskie Zacisze” , położonego w malowniczym Mielnie. Uczniowie mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach wypiekania pierników świątecznych.
Każde dziecko z porcji ciasta piernikowego, pachnącego imbirem i innymi przyprawami korzennymi, wyciskało przeróżne kształty ciasteczek, specjalnie przygotowanymi foremkami. Były choinki, renifery, serduszka, gwiazdeczki, które na wielkich blachach wypiekały się w piecu. Gdy ciasteczka były gotowe, każdy uczeń przygotowywał lukier i malował na ciastkach kolorowe wzory Ileż przy tym było zabawy i wspaniałych pomysłów. Wszyscy otrzymali swoje upieczone pierniki, pięknie zapakowane, by wręczyć bliskim jako prezent świąteczny. Wyprawa przedświąteczna udała się doskonale. Za rok na pewno wrócimy do Mielna.

Notatka: p. Ida Górecka