NOC W SZKOLE, CZYLI MARATON FILMOWY - 2018
Dodane przez admin dnia 28 luty 2018


NOC W SZKOLE, CZYLI MARATON FILMOWY - 2018

Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi zorganizowano po raz kolejny nocny maraton filmowy(zestaw lektur obowiązkowych).


Rozszerzona zawartość newsa


NOC W SZKOLE, CZYLI MARATON FILMOWY - 2018

Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi zorganizowano po raz kolejny nocny maraton filmowy(zestaw lektur obowiązkowych). O wszystkie sprawy organizacyjne, przygotowanie i przeprowadzenie imprezy zadbali uczniowie klas Va, VIa, VIb, VIIc i ich wychowawcy (Anna Ziółkowska, Adriana Waleriańczyk, Paweł Krejer, Edyta Paduch). Przynieśli materace, koce, śpiwory, prowiant na całą noc oraz zestaw filmowych adaptacji lektur: „Opowieści z Narnii”, „W pustyni i w puszczy”, "Kamienie na szaniec", "Krzyżaków", ”Anię z Zielonego Wzgórza”.
Spotkanie rozpoczęło się w piątek 23 lutego o godzinie 20.00 i trwało do 6.00 w sobotę 24 lutego. Wcześniej rodzice uczestników wyrazili zgodę na ich udział w imprezie oraz potwierdzili swoje przybycie po dzieci po zakończeniu maratonu. W dwóch salach lekcyjnych (ze względu na zróżnicowany repertuar) rozłożono materace, przyniesione przez uczniów śpiwory, koce, poduszki na wypadek ataku senności i rozpoczęło się oglądanie przygotowanych filmów. W kolejnej sali miłośnicy gier stolikowych mogli doskonalić swoje umiejętności strategiczne. Kolejna atrakcją było wspólne przygotowanie koktajli, kanapek oraz tostów. Dzięki Pani Adzie Waleriańczyk wszystkie potrawy były przepyszne. Zaproponowane filmy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Po obejrzeniu każdego z nich uczniowie prowadzili dyskusje i porównywali je z oryginałem. Mieli nadzieję, może uda się nie przeczytać lektury. Podczas przerw między projekcjami na holu odbywały się gry i zabawy ruchowe, spacery. Prawie wszyscy dzielnie wytrwali do końca ostatniego filmu, który skończył się ok. godz. 6.00 rano i oobejrzeli filmy bez zmrużenia oka. Impreza wzbudziła zainteresowanie uczniów szkoły, którzy doskonale się bawili, spędzając czas wolny wspólnie ze znajomymi. Wielką atrakcją dla uczniów było to, że mogli spędzić czas w murach szkoły w tak nietypowych okolicznościach.
Te kilka godzin spędzonych w zaprzyjaźnionym gronie pod czujnym okiem nauczycieli stanowiło wspaniałą okazją do lepszego poznania się, do rozmów o życiowych problemach, na które w ciągu dnia brakuje czasu. Był to też czas żartów i dobrej zabawy.
Maraton okazał się nie tylko świetną zabawą, ale również doświadczeniem, które warto powtarzać. Spędzenie piątkowego wieczoru na oglądaniu filmów w gronie rówieśników jest zdecydowanie lepsze niż samemu przed telewizorem.

Notatka: p. Anna Ziółkowska