Dnia 21.04.2026 r. w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu odbyły się
eliminacje miejskie do 57 Regionalnego Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki, Ptaszęta Polne”. Głównym celem Turnieju jest poszerzanie horyzontów myślowych i kręgu zainteresowań dzieci i młodzieży poprzez poszukiwanie wartościowej literatury, propagowanie wśród nich piękna i kultury języka polskiego oraz pogłębianie przyjaźni wśród uczestników Turnieju.
Miło nam poinformować, że naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie w trzech kategoriach wiekowych:
Ptaszęta Polne (klasy 1-3):
- Kinga Ernestowicz z kl. II A
- Emma Florys z kl. III B
Ptaszki (klasy 4-6)
- Zuzanna Malanowska z kl. IV A
- Lucjan Gajkowski z kl. VI B
Ptaki
- Helena Bednarska z kl. VII B
- Natalie Markunowicz z kl. VIII A
Komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursu. Wśród laureatów w kategorii
„Ptaszęta” znalazła się nasza uczennica Emma Florys, która otrzymała I miejsce za recytację wiersza Jana Brzechwy: „Kłamczucha”. Emma zaprezentuje naszą szkołę w kolejnym etapie turnieju recytatorskiego podczas eliminacji powiatowych, które odbędą się 30.04.2026 r. w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu. Naszym uczestnikom serdecznie dziękujemy za dużą dawkę wzruszeń i wspaniałą przygodę z poezją. Gratulujemy i życzymy dalszej wytrwałej pracy i kolejnych sukcesów. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do turnieju.
Jolanta Gruszczyńska



















