Dnia 25 marca (kl. 1B). 28 i 29 kwietnia (kl. 1A, 1C) 2026 r. nasza szkoła brała
udział w projekcie Instytutu Książki – „Mała książka – wielki człowiek”. W ramach
projektu Instytut przekazał do szkół dla wszystkich pierwszoklasistów przygotowane dla nich Wyprawki Czytelnicze. W skład wyprawki wchodzą publikacje:
- „Wnuczka antykwariusza” – książka autorstwa cenionej pisarki Justyny Bednarek, opatrzona ilustracjami wybitnej artystki Emilii Dziubak;
- „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem” – poradnik dla rodziców i opiekunów.
Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany jest ze środków Ministerstwa
Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod patronatem Ministerstwa Edukacji
Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. W tych dniach każdy pierwszak w naszej szkole otrzymał Wyprawkę Czytelniczą. Nauczyciel bibliotekarz przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat roli i znaczenia czytania. Podczas spotkania dzieci rozwiązywały zagadki związane z książką, z czytaniem i biblioteką. Na zakończenie uczniowie wspólnie zaśpiewali piosenkę
„Czytanie jest dobre na wszystko” i otrzymali wyprawki czytelnicze. Realizacja powyższego projektu jest dużą zachętą i pomocą dla dzieci rozpoczynających edukację w szkole do stawiania swoich pierwszych kroków w nauce czytania. Instytut Książki od lat zachęca uczniów do regularnego sięgania po książki - samodzielnie, w gronie rówieśników, wśród najbliższych. Życzymy im dużo
wytrwałości, sukcesów podczas nauki oraz czerpania przyjemności z umiejętności czytania.
Jolanta Gruszczyńska



















